Kurban Bayramı’nda tatilciler Salda Gölü’ne akın etti

İHA

Her yıl on binlerce kişinin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Salda Gölü, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilenlerin uğrak yeri oldu.

Salda Gölü’ne gelen tatilciler, bol bol hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmedi.

Geçtiğimiz yıla göre ziyaretçi sayısında dörtte üç oranda azalma görülürken, 4 günlük bayram süresince Salda Gölü yaklaşık 70 bin ziyaretçiyi ağırladı.

“Düzenleme çalışmaları işe yaramış”

Yaklaşık 20 seneden beri İzmir’den Salda Gölü’nü ziyarete gelen Osman Beytut, “2 senedir gelemiyordum, yapılan düzenleme çalışmaları sonrasında harika olmuş burası. Eskiden çok kötüydü, çok kalabalıktı şimdi ise harika olmuş, çok beğendim. Zaten ben buradan evli olduğum için her sene ziyaret etmeye çalışıyorum” dedi.

“İnsanların bu güzelliği görmesini tavsiye ederim”

Salda Gölü’nün minik ziyaretçisi Zeynep Ela Kahvecioğlu ise “Düzce’den geldik buraya. Çok güzel buldum Salda’yı. Kardeşim evde kaldı, buraya keşke kardeşimle gelebilseydim çok beğendim çünkü burayı” şeklinde konuştu.

Ziyaretçilerden Fatih Aktar da Salda Gölü’nü çok sevdiğini dile getirdiği konuşmasında, “Buraya Bursa’dan geldik. Eşim buralı olduğu için daha önce de gelmiştik aslında. Çok güzel bir doğası var, doğal olması yönüyle ayrı bir güzellik katıyor. İnsanların buraya gelmesini, bu güzelliği görmesini tavsiye ederim. Gelsinler görsünler Salda’yı” ifadesinde bulundu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x